Varesesaare venelased (2012)

Varesesaare_venelased__2012_.jpg.jpg - 47kB

Varesesaare venelased (2012)
http://www.kino.ee/Event/2133/

Ma ootasin selle filmi tulekut päris suure huviga. Kodumaised dokumentaalid kipuvad enamasti ikka olema sellised kuivad, stiilis “kuusemetsade levik” või “kopratammide ajalugu”. Põhimõttelt hästi akadeemilised. Nüüd siis ka tuli midagi põnevat. Vähemalt esialgse treileri põhjal tekitas agara ootuse ja põnevuse.
Film esitab ilustamata loo elanikkonna sellest kihist, mille sekka keegi arvatavasti kuuluda ei sooviks. Narkomaanid ja mitte nii väga positiivseid haigusi kandvad isikud (inimesteks neid ei nimetaks) pole vast kellegi sihiks.
See film polnud sugugi halb, kuid jäi natuke üksluiseks. Oma loo rääkisid kaamerasse mitmed tegelased, kuid sellega asi piirduski. Oleks väga tahtnud kuulda ka mõne selge spetsialisti (arst, vms) kommentaari, hinnangut. Või noh, hinnangu osas väga keerutada pole vaja – nad on seal ikka üsna väljapääsmatus augus. Ühtlasi jättis film minule kui vaatajale mõningaid lünki. Kohati jäi selgusetuks kasvõi see, et kas kogu nendel lugudel üldse oligi mingit seost Krenholmi sulgemisega. Nad olid haiged inimesed ammu enne seda, kui vabrik suleti.
Aga positiivne, et selline film tehti. Et sellest räägiti. Kas ta nüüd just koolidesse materjaliks sobib, selles kahtlen. Õpilased ei saaks selle mõttele päris nii pihta, nagu see päriselt oleks vajalik. Kui siis ainult juhul, mil õpetaja ise on piisavalt pädev, et kujutatavat analüüsida ja õpilastele lahti mõtestada. Aga see on juba rohkem kui kaheldav.

Hinne 7/10

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: