Varesesaare venelased (2012)

Varesesaare_venelased__2012_.jpg.jpg - 47kB

Varesesaare venelased (2012)
http://www.kino.ee/Event/2133/

Ma ootasin selle filmi tulekut päris suure huviga. Kodumaised dokumentaalid kipuvad enamasti ikka olema sellised kuivad, stiilis “kuusemetsade levik” või “kopratammide ajalugu”. Põhimõttelt hästi akadeemilised. Nüüd siis ka tuli midagi põnevat. Vähemalt esialgse treileri põhjal tekitas agara ootuse ja põnevuse.
Film esitab ilustamata loo elanikkonna sellest kihist, mille sekka keegi arvatavasti kuuluda ei sooviks. Narkomaanid ja mitte nii väga positiivseid haigusi kandvad isikud (inimesteks neid ei nimetaks) pole vast kellegi sihiks.
See film polnud sugugi halb, kuid jäi natuke üksluiseks. Oma loo rääkisid kaamerasse mitmed tegelased, kuid sellega asi piirduski. Oleks väga tahtnud kuulda ka mõne selge spetsialisti (arst, vms) kommentaari, hinnangut. Või noh, hinnangu osas väga keerutada pole vaja – nad on seal ikka üsna väljapääsmatus augus. Ühtlasi jättis film minule kui vaatajale mõningaid lünki. Kohati jäi selgusetuks kasvõi see, et kas kogu nendel lugudel üldse oligi mingit seost Krenholmi sulgemisega. Nad olid haiged inimesed ammu enne seda, kui vabrik suleti.
Aga positiivne, et selline film tehti. Et sellest räägiti. Kas ta nüüd just koolidesse materjaliks sobib, selles kahtlen. Õpilased ei saaks selle mõttele päris nii pihta, nagu see päriselt oleks vajalik. Kui siis ainult juhul, mil õpetaja ise on piisavalt pädev, et kujutatavat analüüsida ja õpilastele lahti mõtestada. Aga see on juba rohkem kui kaheldav.

Hinne 7/10

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: